Подкаст «СИЛЬНА» | 1 cезон

Ми розповідаємо історії жінок, що постраждали від насильства та як вони змогли вийти з токсичних стосунків. Говоримо про різні форми насильства, де шукати підтримку і допомогу та формуємо культуру нульової толерантності до цього явища.

Цей подкаст підготований громадською організацією «Д.О.М. 48.24». Його створення стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund

Про що:

5 життів, 5 історій, 5 епізодів:

1️⃣ Історія Іванки про шлюбний договір, боротьбу за дитину та бізнес в маленьку місті
2️⃣ Історія виходу Ярини з токсичних стосунків та домашнє насильство
3️⃣ Історія молодої жінки, яка зазнала домашнього насильства та людей, які допомогли їй повернути дитину
4️⃣ Історія про психологічне насильство, газлайтинг та як це все розпізнати в довготривалих стосунках
5⃣ Історія Наталі, яка двічі виходила з насильницьких стосунків

Цим подкастом «СИЛЬНА» хочемо підтримати всіх, кому зараз страшно, хто боїться завершити токсичні стосунки, переживає насильство в сім’ї.

Де прослухати:

Отримати допомогу:

На базі нашої громадської організації діє денний кризовий центр для постраждалих від домашнього насильства: 097 936 91 38 (Юлія). Вислухаємо, скеруємо до юриста, надамо соціальний супровід. Є можливість для жінок/дівчат ВПО і місцевих отримати безкоштовні консультації психологині.

Також ви завжди можете звернутись за допомогою в поліцію: 102, або на гарячу лінію безплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Про подкаст в медіа:

На Divoche.media вийшла стаття про наш подкаст «Сильна».

Відгуки учасників проєкту:

Коли він мене спочатку виводив з себе, я страшенно переживала і себе винила, а потім він приїхав і я якось дала йому відпір. Кажу: «Ну для чого ти це робиш, ну ти ж все руйнуєш». І він, пам’ятаю, вибив в мене телефон з рук, кинув в стіну. Маленька Маргариточка сиділа на підлозі, гралася, вона дуже сильно налякалася і почала плакати. Я почала плакати. Він швирнув в мене сковорідкою (тоже на стіні вона відбилася). Я позвонила до його батьків, а вони мені кажуть: «А ти його не провокуй, ти сама винна». І тоді я зрозуміла, що в принципі мені треба звідси тікати. Я закрилася в собі.
Жінка зазнавала тривалого емоційного насильства, побоїв та штурханини від колишнього чоловіка. Він переслідував жінку на роботі — вимикав електроенергію, забивав каналізацію, влаштовував скандали й відлякував клієнтів Іванни. А перед розлученням намагався зареєструвати їхнє спільне майно як товариство з обмеженою відповідальністю, щоб жінці менше дісталося. Часто вона відчувала безсилля та юридичну незахищеність: «Наше законодавство написане чоловіками для чоловіків. Після розлучення жінка може залишитись із чимось, якщо чоловік цього хоче». Поліція не могла захистити її від емоційного й фізичного насильства. Іванні заледве вдалося знайти адвоката для судової тяганини, й ось уже протягом багатьох років жінка намагається добитися свого.
«Я не бачилась із дитиною два місяці. Він не дозволяв. Якщо дозволяв, це було на 5–10 хвилин», — пригадує жінка розлуку з донькою. Розгублена після інциденту, звернулася по допомогу до сестри і потрапила у кризову кімнату громадської організації «Д.О.М.48.24», де їй надали психологічну та юридичну допомогу. Героїня подкасту неодноразово скаржилась до поліції, на що там розводили руками, бо обоє батьки мають право бути з дитиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору