Форум жіночих історій 2023: прийняття рішень

Тема цьогорічного форуму про прийняття рішень — є актуальною та важливою для розуміння того, як жінки впливають на різноманітні аспекти суспільства через свої власні рішення. На форумі ми говорили, як на підставі феміністичних принципів керувати, приймати рішення, куди рухатись в 24-му; робили креативне планування та звісно ж, підбивали підсумки за цей рік.

Наталія Вишневецька, керівниця ГО «Д.О.М.48.24» почала свій виступ зі слів:

— вітаю вас на ФОРУМІ ЖІНОЧИХ ІСТОРІЙ. Це вже четвертий рік поспіль ми проводимо цей захід. Його історія почалась з ідеї під час співпраці з поліцейськими в одному з проєктів. Коли впроваджувались патрулі з реагування на випадки домашнього насильства, ми вирішили провести ФОРУМ, щоб привернути увагу до цієї новини, це мав бути одноразовий захід. Але ми побачили, що захід потрібний, має багато відгуків і зрозуміли, що його варто повторювати.

Кожного року ми обираємо тему для форуму. Я думала, як цей рік охарактеризувати, і, мені здається, що він проривний, власне, для гендерної рівності. Чому? Офіційно це не був рік гендерної рівності, але, якщо подивитись на події, які відбувались в Україні, то цей рік був багатим на увагу до питань рівності. Цьому сприяла і ратифікація Стамбульської конвенції, яку ще потрібно імплементувати (вона має покращити ситуацію тих жінок, які страждають від домашнього насильства), а також інші здобутки на шляху євроінтеграції. Європарламент рекомендував розпочати перемовини про вступ України в ЄС і вже буквально позавчора Європейська Рада схвалила відкриття перемовин про вступ України до ЄС. Тому другий блок форуму буде присвячений цій темі. А в першому блоці будемо говорити про феміністичні принципи в прийнятті рішень.

Упродовж заходу розповідали про феміністичні принципи в ухваленні рішень, історію бізнесу, що відповідає потребам жінок, про відновлення, точки перетину місцевої політики та євроінтеграцію.

Запрошені лекторки:

1. Екскурсоводка Христина Тимошів

Христина розповіла, що першою українською феміністкою була Наталія Кобринська. Вона заснувала «Товариство руських жінок» 8 грудня 1884 року у Станіславові. Ось кілька цитат Наталії Кобринської:

«Заявимо мужчинам, що ми можемо жити з ними спільною думкою для спільної ідеї, а не вважаємо себе лиш за вічних кандидаток на їх серце»

«Шумні фрази і пусті деклямації о достоїнстві жінки й родини не поможуть нещасним та не відвернуть нужди, а часом і ганьби!»

2. Громадська активістка Анастасія Чеботарьова
Анастасія каже, що феміністичний підхід:
– цінує процес так само, як і результати;
– заохочує процеси рефлексії, розширення можливостей, спільного творення та участі команди;
– враховує потреби та голоси різних груп;

– ставить у центр турботу про тих, хто надає свої знання і досвід

3. Власниця «Домашньої пекарні» та котеджу «Закапелок» Ярослава Боєчко
Я за те, щоб не звучала така фраза «для села зійде» або «а, ну вона ж села». В нашому бізнесі щоб ми не робили, чи то магазин чи пекарню — завжди дбали про естетику. А ще про екологічність: повністю позбулися газу, використовуємо сонячні панелі та сортуємо сміття. До села в нас дуже «таке» відношення. А Гуцульщина взагалі дуже специфічна, в плані естетики та в плані відношення до жінок. Жінки не дозволяють собі думати, що вони можуть бути в бізнесі, щось здобути
4. Радниця віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Євгенія Лук’янченко
Минулого року ми нарешті ратифікували Стамбульську конвенцію. Це був досить великий шлях (10 років до ратифікації). І тільки після нас ратифікував цю конвенцію Європейський Союз. Це також є доказом того, що ми йдемо на рівні з розвитком політик і подій (які відбуваються в ЄС).

Коли ми говоримо про ЄС і гендерну рівність, яка розвивається в Україні, звісно, основні елементи це — протидія домашньому насильству, забезпечення гідної плати, розвиток жіночого лідерства та забезпечення представлення жінок в усіх органах прийняття рішень на місцевому і національному рівні. Україна для себе визначила (і це прийнято на рівні Кабінету Міністрів), що гендерна рівність та інклюзія є наскрізним елементом розвитку взагалі всіх політик в державі

5. Депутатка Верховинської селищної ради Марія Маківничук
В 2020 вперше було запроваджено квоти на депутатство з урахуванням гендерної рівності (не менше 40% однієї статі має бути в списку політичної партії)
І якщо цього не було враховано — то політичні партії не реєстрували. І тому більшість жінок зараз прийшли в депутати різних рівнів. Але були такі прецеденти, коли жінки проходили по списку, а їх заставляли писати заяви на відмову від цього депутатства

Додаткові матеріали:

Повну трансляцію форуму ви можете знайти на нашій сторінці: fb.watch/p1y_zyeaLG/.

Також дякуємо за статті Суспільне Івано-Франківськ: bit.ly/3NAdjWm  та медіа ГЛУЗD: bit.ly/3TNsUWu

Дякуємо IM Swedish Development Partner за підтримку сталості роботи нашої команди та ФОРУМУ ЖІНОЧИХ ІСТОРІЙ

Відгуки учасників проєкту:

Минулого року я була спікеркою, а цього року із задоволення слухала нових спікерок, бо кожна жіноча історія має бути почута. І роль жінок має стати видимою в українському суспільстві.
Дякую Наталії Вишневецькій за чудовий захід, який обʼєднує сильних і прогресивних жінок.
На ФОРУМІ поговорили, як на підставі феміністичних принципів керувати та приймати рішення, куди рухаємось на наступний на рік. Креативно планували наш 2024 рік та підбивали підсумки 2023 року. Надзвичайно було приємно зустрітися зі своїми колежанками з проєкту «Тренерки для громад». Домовились про майбутню співпрацю та підтримку одна одної.
Радію, що була запрошена Д.О.М.48.24 на Форум Жіночих Історій. Радію зустрічі з жінками з проєкту «Тренерки для громад». Радію новим знайомствам. Тепер з натхненням та мотивацією йду у громаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору