Обирай безпеку!

Мета проєкту: зменшення аварійності та смертності на дорогах в Івано-Франківську та Івано-Франківській області

Партнери проєкту:

Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту

Діяльність: 

Проєкт спрямований на покращення безпеки дорожнього руху, та впроваджується громадсько-консультативною групою (у складі представників УПП в Івано-Франківській області, ГУНП в Івано-Франківській області, ГО “Д.О.М.48.24”, ініціативи Міжкультурна лабораторія, ГО “Меркурій”) за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади.

Станом на червень 2021р. проведено якісне дослідження з безпеки дорожнього руху на прикладах двох ділянок – района Європейської площі в Івано-Франківську та центру смт.Лисець, результати якого, а також рекомендації, сформовані на основі цих висновків, презентовано на круглому столі стейкхолдерам.

Дослідження, окрім інфраструктурних моментів, зафіксувало причини та приклади порушення правил дорожнього руху водіями, велосипедистами та пішоходами. Наприклад:

  • Низький рівень використання ременя безпеки в місті (20%) зумовлений, зокрема, тим, що в водіїв існує багато міфів щодо його ефективності
  • Керування транспортним засобом в стані сп’яніння, серед іншого, пояснюють тим, що можна випити пляшку пива чи вина, і тест цього не покаже (насправді, в Україні допустима норма 0 проміле, і навіть пляшка пива може стати приводом для штрафу)
  • Користування мобільним телефоном за кермом, за спостереженням поліцейських і за інформацією закордонних експертів є однією з найрозповсюджених (але незафіксованих) причин ДТП – будь-яке відволікання уваги може призвести до аварійної ситуації. Водії також відмічають, що і пішоходи часто дивляться в мобільний телефон,коли переходять дорогу, таким чином невчасно реагують на зміну дорожньої ситуації
  • Низький рівень знань ПДР всіма учасниками дорожнього руху 
  • Неповага учасників дорожнього руху один до одного
  • Погана видимість учасників дорожнього руху в темний час доби

В дослідженні наведено фактори, які, за думкою респондентів, мотивують порушувати чи не порушувати ПДР – наприклад, ініціативи накшталт “Зупини лося” зацікавлюють водіїв і сприяють дотриманню правил.

Учасники громадської консультативної групи склали графік заходів, які будуть втілюватися в липні-жовтні та працюватимуть на покращення безпеки на дорогах міста та смт.Лисець, а в вересні на Безпековому форумі очікуємо експертів з безпеки національного та міжнародного масштабу.

 

Повний текст дослідження доступний за посиланням

Підсумкова презентація

 

 

Відгуки учасників проєкту:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору