Подкаст «СИЛЬНА» | 2 сезон

Громадська організація «Д.О.М.48.24» запустили другий сезон подкасту «СИЛЬНА», де говорять про гендерні стереотипи в різних професіях, які традиційно вважаються чоловічими.

Перший епізод: про стереотипи в юридичній професії з Христиною Кіт — адвокаткою, кандидаткою юридичних наук та співзасновницею Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” яку вона зараз і очолює.

Нашим завданням було саме створити таке середовище підтримки для посилення їхніх голосів. Ми започаткували два таких важливих майданчики, які й зараз продовжуємо підтримувати. Перший — це наш щорічний форум жінок-юристок, де наше завдання — саме збирати юристок з усіх областей України й обговорювати важливі питання захисту прав жінок в Україні, і другий майданчик — це, звичайно, підтримка студенток-юристок.

 

Другий епізод: про стереотипи щодо жінок в бізнесі з Олександрою Федорук, співзасновницею компанії інтернет-провайдера UTeam Internet Service Provider та школи іноземних мов YOLO в Івано-Франківську, громадською діячкою.
Але я думаю, що це ще пов’язано і зі стереотипами, які є у нашому суспільстві. Коли дівчатка навчаються, здобувають вищу освіту, десь у них за замовчуванням стоїть, що треба створити сім’ю, народити дітей, а вже потім десь кар’єра. У 2021 році на одному з наших заходів Іванна Бабецька, проректорка з виховної роботи в “Університеті Короля Данила”, озвучила результати опитування, яке провела серед студентів, запитавши, хто після завершення навчання планує почати свою кар’єру, а хто планує сім’ю. Більшість дівчат готові були насамперед подумати про сім’ю, ніж про кар’єру. Це результат такого бекграунду, в якому виховується дівчинка.

 

Третій епізод: про жінок в медіа з журналісткою та головною редакторкою Divoche.media Оксаною Павленко.
Коли починаєш говорити про гендерні стереотипи та те, як їх багато, то починаєш думати: “Боже, як жахливо”, з іншого боку, є і позитивні зрушення. Я бачу багато молодих жінок, активних у соціальних мережах, дівчат, які до нас приходять на стажування, які хочуть щось роботи. Я бачу, що вони інші, активніші. Мені приємно бачити сильних молодих жінок, які можуть за себе постояти. Наше видання існує 10 років, і до мене підходять дівчата й кажуть: “Я читаю вас зі школи”. З одного боку, я думаю: “Боже, як довго я це роблю”, а з іншого — це приємно, адже дійсно відчуваю, що ми своєю роботою щось змінили, принаймні вплинули на інформаційний ландшафт.

Четвертий епізод: про жінок в політиці з народною депутаткою України IX скликання Інною Совсун
Багато хто вважає, що політика — це брудна справа. На це я можу відповісти як політикиня і як викладачка політології, і це будуть трохи різні відповіді. Теорія нам каже про те, що багато людей сприймають політику як брудну справу. Навіть якщо пропустити всю корупційну складову, хоча вона теж присутня, і це дійсно робить політику брудною, але суть політики в тому, щоб домовлятись для досягнення рішень. І коли ти домовляєшся, подекуди тобі треба домовлятися з тими людьми, з якими ти у дуже багатьох питаннях не погоджуєшся. Ось тому це балансування — десь треба знаходити компроміс, а десь треба стояти на своєму і на компроміс не йти.

П’ятий епізод: про фемінізм, архітектуру та стереотипи з архітекторкою Крістіною Роман на ідеатоні Unlock Ukraine.
Сила жінок у тому, що вони не завжди захищають свої амбіції, що не так часто зустрічається у чоловіків. Рівність в архітектурі можлива, і для жінок є багато можливостей, але перепони та дискримінація майже на кожному кроці, і це навіть дивно, коли ми живемо в доволі прогресивному суспільстві. Проте ти зустрічаєшся або з більшими, або з меншими проявами сексизму і дискримінації. Це було з моїми колежанками, однокласницями, подругами.

 

Шостий бонусний випуск: подкасту «Сильна» з героїнею першого епізоду Христиною Кіт. Говоримо на важливу тему: що таке культура згоди та культура згвалтування і чому тільки половина справ з сексуального насильства доходить до суду.

Наша героїня сьомого випуску керує проєктами та бізнесами в чоловічому світі. Саша Фідкевич — бухгалтерка-аудиторка за фахом, керувала масштабними транспортними проєктами, зокрема в UEFA під час Чемпіонату Європи з футболу 2012 році, а також сім років — операційною та стратегічною діяльністю проєкту «Євген Клопотенко».

Ми говорили чому творчість без системності це просто хоббі, що потрібно зробити перед тим, як відкрити власний бізнес, а також бонусна історія: чому не варто піднімати келихи за «прекрасних дам».

Також дякуємо за опублікований матеріал Divoche.media. 

→ Цей матеріал повністю профінансований фондом Kvinna till Kvinna, який не обов’язково згоден із думками, висловленими в ньому. Відповідальність за зміст несе винятково авторка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору