Проєкт «Центри підтримки та розвитку жінок»

Для того, щоб найбільш вразливі та постраждалі від війни жінки могли ініціювати, надавати та отримувати гендерночутливі, людино-орієнтовані послуги з захисту та підтримки, були створені Центри підтримки та розвитку жінок в Івано-Франківську та Калуші.

1197 унікальні відвідувачки скористались послугами Центрів в Івано-Франківську та Калуші з серпня 2023 по березень 2024. Наймолодший вік – 3 роки, найстарший – 84 роки

Як ми розуміємо, що наша діяльність відповідає потребам бенефіціарок?

Забезпечення гендерночутливої та клієнтоорієнтованої підтримки жінок і дівчат, в першу чергу, базується на оцінці потреб — ми заручаємось відповідями жінок, коли плануємо заходи, залучаємо їх до проведення діяльності та уважно ставимось до коментарів та зворотного зв’язку в роботі. Для нас важливо не те, скільки жінок взяло участь, а які зміни відбулись в їхньому житті завдяки цій участі. 

 

Послуги, які були наявні в Центрах:

▪️ миттєва підтримка (ваучер на придбання продуктів чи засобів гігієни, кризова підтримка)
▪️ консультації спеціалістів: психологів, соціальної працівниці та кейс-менеджерок, юриста (стабілізувати стан, скласти план дій, контакти, якщо потрібне переспрямування)
▪️ догляд за дітьми під час заходів та події для дітей
▪️ доступ до засобів гігієни в просторах, смаколики та чай\кава
▪️ нові навички, які допомагають отримати додатковий дохід в перспективі
▪️ можливість отримання фінансування на запуск\розвиток бізнесу або реалізацію соціального проєкту
▪️ нові знайомства, підтримка
▪️ інформування щодо відновлення прав та захисту від гендерно зумовленого насильства


Серед відвідувачок центрів:

▪️Місцеві жінки й дівчата
▪️Вагітні та молоді мами
▪️
Ветеранки
▪️
Члени родин учасників/-ць бойових дій
▪️
Батьки дітей з інвалідністю
▪️
ВПО
▪️
Літні жінки
▪️
Матері одиначки та жінки, що очолюють домогосподарство
▪️
Особи з інвалідністю
▪️
Вихователі або опікуни дітей
▪️
Жінки з досвідом домашнього або гендерно-зумовленого насильства
▪️
Представниці ЛБТК

Якщо у 2022 році люди були розгублені, і ми використовували різноманітні події, щоб відвернути від важких думок, створити безпечне середовище та надати психосоціальну підтримку, то у 2023 році за нашим опитуванням, відсоток тих, хто почав думати про відновлення, виріс. Наприклад, про повернення на ринок праці стало думати вже понад 50% наших респонденток порівняно з 30% у 2022.

Тому тепер наші заходи в Центрах підтримки та розвитку жінок в Івано-Франківську та Калуші мали трохи інший формат. Це вже не окремі події, а курси, на які записувалась стала група та відпрацьовувала навички до того рівня, щоб мати можливість їх самостійно практикувати чи монетизувати.

 

Бізнес-курс

Зростання економічної спроможності жінок – це одна з ключових умов для досягнення гендерної рівності та подолання наслідків вразливостей.

Наш бізнес-курс не лише про те, як написати бізнес-план, а більше про те, як його реалізувати – і тут вже і про створення цінності, і роботу з цільовою аудиторією, і, в першу чергу, про подолання власних страхів та обмежень і підтримку одна одної.

Курс включав пошук та розвиток ідеї, формування унікальної пропозиції, роботу з психологічними бар’єрами та страхами, стратегічний та тактичний маркетинг, фінансові та юридичні аспекти, підготовку до презентації та менторську підтримку, а також як шукати й залучати фінансування та інвестиції.

157 жінок та дівчат подались на курс
40 були відібрані для участі в першому етапі
(за результатом домашньої роботи над ідеєю)
28 учасниць було відібрано для подальшої роботи
(серед них троє відвідували як слухачки, оскільки їх ідеї не підпадали під умови фінансування)
23 учасниці представили свої ідеї на передзахисті
22 учасниці захистили свої проєкти та були підтримані

Проєктна лабораторія

Проєктну лабораторію ми започаткували, адже не завжди жінки хочуть чи можуть займатись бізнесом, проте впливати на життя в громаді, внести щось нове – таке бажання є в багатьох. Протягом п’яти днів учасниці знайомились з проєктним циклом, вчились досліджувати потреби та розробляти логіко-структурну матрицю, заповнювати грантову заявку, складати бюджет. Більша частина групи робила це вперше, і це не було легке навчання. Проте результати вийшли чудові.

20 учасниць прийшли на курс
17 учасниць представили свої ідеї на передзахисті
15 учасниць захистили свої проєкти
10 учасниць були підтримані

Серед підтриманих проєктів:

навчання для різних цільових аудиторій: проєкт для дітей з інвалідністю «Аутизм. Особливий всесвіт», проєкт для сільських дітей, Танцювальний простір «ТанцюЮ» для жителів с.Пуків, проєкт для педагогів (Обруч, Коломия) 

підтримка спільнот: розширення можливостей для жінок ВПО, Калуш, Активний шелтер Івано-Франківськ, молодіжний проєкт Рі(з)вні (Бурштин), проєкт для дружин військовослужбовців «Вільна мама» (Івано-Франківськ)

створення гуртків: гурток крою та шиття (Долина), Майстерня добра (Івано-Франківськ), Вечорниці, гурток співів (Івано-Франківськ).

 

«…знаєте, в мене зараз відчуття, що я виграла не 20 тисич, а цілих 200 000 😀 Я просто не вірю 🥰 Дякую величезне організаторам за можливість!! Дякую дівчатам за тепле коло та підтримку! 💛»

«дуже дякую за навчання! У мене просто переворот в баченні завдяки Вам! Мені дуже шкода, що через сімейні і робочі обставини не змогла написати і захистити заявку. Але зараз працюємо над проєктом, і перше, що я зробила після навчання — провела опитування жінок з інших областей і, сподіваюсь, зрозуміла справжні потреби. Якби не Ви, цього б не сталося. Дуже дякую!!!


Проєкт «Центри підтримки та розвитку жінок» здійснювався ГО «Д.О.М.48.24» в партнерстві з ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки уряду Японії

Відгуки учасників проєкту:

«Побажання, пропозиції ми висловлюємо дівчатам завжди. І найголовніше, що вони до них дослухаються»
«Якби не ваш проєкт, ми так і не наважились би запустити свій бізнес»
«Максимально корисна інформація про ненасильницьке спілкування, намагаюсь використовувати сама і розповіла рідним! Ви робите світ добрішим»
«Я зробила великий скачок від ідеї до початку реалізації своєї справи, а мої абстрактні мрії перетворились у видиму ціль»
«Моя онука не говорила кілька місяців після загибелі рідних, а тут, нарешті, повернулась до життя»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору