«Кризова кімната»

Мета проєкту: створення пілотної версії кризової кімнати в м.Івано-Франківськ для жертв домашнього насилля та інформування міського та сільського населення про алгоритми реагування на прояви домашнього насилля.

Партнери проєкту:

Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту

Діяльність: 

Попередні роки ми працювали з профілактикою домашнього та гендерно-зумовленого насильства, в тому числі – за підтримки поліції. І дуже часто чули відгуки, що жінки не повідомляють про домашнє насильство, адже все одно ніхто не допоможе. 

У 2018 році був прийнятий Закон про протидію домашньому насильству, але представники поліції, при всьому бажанні допомогти, були іноді безсилі – для врегулювання потрібно ізолювати кривдника від жертви, але ні ізолятора для першого, ні кризової кімнати для другої в місті не існувало, тому, якщо постраждалим не було куди йти, проводили бесіду з кривдником і їхали. Іноді могли виїжджати на одну й ту  ж адресу кілька разів за зміну. Це також знижувало й довіру постраждалих до поліції. 

Міські служби відкидали необхідність створення кризової кімнати, аргументуючи це тим, що за потреби можуть скеровувати жінок в кризовий центр в Верховині, але, здебільшого, жінки відмовлялись.

З введенням карантину ситуація різко погіршилась, адже два місяці люди перебували переважно вдома, і кількість викликів з приводу домашнього насильства зросла.

Рішення, яке ми бачили – це створення кризової кімнати в м.Івано-Франківськ для жертв домашнього насилля та інформування міського та сільського населення про алгоритми реагування на прояви домашнього насилля з активним залученням представників Патрульної поліції задля забезпечення помітності роботи поліції і покращення довіри громадян до неї.

Результати:

За час існування кризової кімнати (8 місяців) по підтримку звернулось понад 50 осіб. 23 родинам (46 осіб, включаючи дітей) було надано проживання. Але діяльність не обмежилась тільки створенням кімнати короткострокового перебування.

Окрім цього ми:

  • розробили чат-бот Viber для швидкого реагування на випадки домашнього насилля в регіоні ;
  • провели інформаційну кампанію з залученням Патрульної поліції з інформування міського та сільського населення про реагування на прояви домашнього насилля;
  • організували навчання за методом прикладної драми з протидії домашньому насильству, а також навчання з розпізнавання портрета кривдника, ненасильницької комунікації, юридичних аспектів;
  • розробили посібник по роботі кризової кімнати з інструкціями для стейкхолдерів та персоналу
  • Провели виїзні тренінги в Верховині, Коломиї та Калуші з самозахисту, психологічної допомоги та юридичної підтримки, а також тренінги для жінок з успішного працевлаштування
  • Розпочало роботу соціальне підприємництво “Пральня”, де знаходять зайнятість жінки, що постраждали від домашнього насильства
  • Розпочали роботу денного кризового центру з протидії домашньому насильству, де можна отримати психологічну юридичну консультацію та консультацію соціального працівника.

Найважливіше, що ми допомогли жінкам в таких ситуаціях, коли більше їм ніхто не міг надати допомогу, включаючи державні інституції.

 

 

Відгуки учасників проєкту:

«Ви перші за всі роки, хто до нас повернувся обличчям» - слова родички однієї з жінок в кризовій кімнаті.
“Дівчата, ви мене врятували!”, “Нарешті я виспалась!” - такі відгуки відвідувачок найпоширеніші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору