«Музичні обійми»

Мета проєкту: сприяння розвитку музичної культури в Івано-Франківську, підтримка молодих музикантів, впровадження альтернативного музичного навчання.

Партнери проєкту:

Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту

Діяльність: 

У 2019 році за підтримки програми CultureBridges та Тепле Місто розпочався проєкт “Музичні обійми”. Тоді впродовж 4 місяців відбулось понад двох десятків музичних подій на різних локаціях Івано-Франківська – концерти “Таємна кімната” за участі 9 місцевих гуртів, джеми, майстер-класи, лекції, презентації альтернативних методик навчання ЦМР “Tempo”, семінар для викладачів, екскурсія в студію звукозапису, школу dj-їв, концерти запрошених виконавців, відкрилась Музична кімната в просторі ВДОМА та інше.

 

Проєкт “Музичні обійми” був визнаний CultureBridges як один з найуспішніших (стаття).

По закінченню проєкту організатори продовжили музичну діяльність і вже влітку 2019 прийняли участь у фестивалях “Карпатський простір” і “Сімейні свєта”, організувавши майстер-класи з гри на перкусійних інструментах.

 

Завдяки співпраці з UCBI в 2019-2020 роках вдалося:

  • завершити облаштування Музичної кімнати,
  • провести концерти Secret Sound за участі місцевих музикантів, творчі вечори, музичні канікули і екскурсії в Музичну кімнату для дітей,
  • провести курси для дорослих, які включали майстер-класи, лекції, перегляди фільмів, а також індивідуальні заняття на музичних інструментах.

Влітку 2020 у внутрішньому дворику простору відбулись вертикальні онлайн-концерти – джем професійних музикантів, концерт Secret Sound та dj-вечірка, про які писали на kurs.if.ua. За підтримки House of Europe ми придбали необхідне обладнання, яке дозволяє транслювати всі концерти в прямому ефірі.

В онлайн-програмі “Level up – Розвиток молодих митців” прийняли участь молоді композитори-виконавці та гурти зі всієї України, які працюють в різних музичних жанрах. Вони отримали експертну оцінку і поради від відомих музикантів, звукорежисерів, продюсерів стосовно їхньої творчості.

За інституційної підтримки УКФ наприкінці 2020 року ми продовжували трансляції онлайн-концертів, творчих вечорів і dj-вечірок. 

Наразі у просторі проводяться інтерактивні музичні заняття для дітей за методикою і у співпраці з Центром музичного розвитку “Tempo”, індивідуальні музичні заняття, регулярні онлайн-концерти за участі виконавців різних жанрів – електронної, симфонічної, авторської музики.

Відео

Результати станом на березень 2021:

За 2 роки відбулось:

  • 27 концертів, з них 7 концертів “Таємна кімната” і “Secret Sound” за участі 20 місцевих гуртів, творчі вечори, dj-вечірки, джеми, виступи запрошених музикантів: Аппекс, litCore, Krapka;KOMA, Макс Таврічеський, Amethyst Duo, Light Dreams
  • Більше 20 лекцій і майстер-класів з гри на музичних інструментах (перкусія, ударна установка, губна гармошка, гуцульські духові інструменти, електронне піаніно, електрогітара, електроскрипка, діджеїнг, Music Production, “Музичний лікбез”, “Альтернативний рок” та інші)
  • Презентації і семінар для викладачів з альтернативного навчання (Інтерактивні музичні заняття за авторською методикою ЦМР “Tempo”)

З кінця серпня 2020 року ми провели 11 прямих трансляцій концертів.

Наразі в просторі регулярно проходять індивідуальні заняття з гри на музичних інструментах для дорослих і дітей та групові Інтерактивні музичні заняття для дітей віком від 2 до 6 років.

 

Відгуки учасників проєкту:

“Це про свободу, музику і дітей", - Світлана Тарахкало ("Невгамовні", простір домашньої освіти), відгук на екскурсію в Музичну кімнату
“Тільки не зупиняйтесь!” (молодий музикант, композитор Ілля Богатчук), відгук по проекту “Музичні Обійми”
“Я не чув нічого кращого у Франківську” - письменник Ю.Андрухович, відгук на виступ physalisovi
“Хочу висловити свою подяку Вам, а також громадській організації "ДОМ4824" за те, що за допомогою цієї надзвичайно цікавої програми як "Level up. Розвиток молодих митців" Ви допомагаєте обдарованій молоді повірити у свої творчі можливості та надихаєте рухатися до своєї мрії. Бажаю Вашій компанії"ДОМ4824" процвітання та реалізації усіх задуманих планів та проєктів!” - Дарина Довга, учасниця музичної частини програми Level Up

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору