PIXELS ON TOUR

Мета проєкту: дослідити вплив мистецьких проєктів на інклюзію в школах

Партнери проєкту:

Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту Партнер проєкту

Діяльність: 

Erasmus+ project 2018-2020/. Ініціатор проекту – Academie de Grenoble (Гренобль, Франція). 

Також в проекті брали участь Agrupamento de Escolas Emídio Navarro та Eagle Intuition -Centro de Formação (Альмада, Португалія), Polskie Stowarzyszenie – Europa Jezykow i Kultur (Пщина, Польща), Сentro Еducazione ai Мedia (Павія, Італія) та ГО “Д.О.М.48.24” (Івано-Франківськ, Україна).

Проект був розрахований на два навчальних роки, 2018-2019 та 2019-2020 і мав за мету інклюзію дітей та неповнолітніх від 7 до 18 років (місцеві мешканці, діти мігрантів, інші), за допомогою фотомистецтва та дослідження впливу на інклюзію арт-проектів в загальному.

Місто Івано-Франківськ було представлено чотирма навчальними закладами середньої та вищої освіти: Українська гімназія №1, Вище художнє професійне училище, Загальна школа №3, Університет Короля Данила, та простором домашньої освіти “Невгамовні”.

Проект складався з двох етапів:

1етап. З групами дітей (8-11, 12-15, 16-18 років, по 20-30 дітей в кожній групі, до складу входили як місцеві мешканці, так і ті, що переїхали нещодавно, в т.ч. ВПО, мешканці сіл та інших міст і країн) вчителя організовували рефлексію щодо того, що найбільш подобається\вражає дітей в місті. Після цього діти знімали те, про що вони говорили.

Надалі з групами працював професійний фотограф, навчаючи їх азам фотомистецтва. Використовуючи отримані знання, діти робили другий, вдосконалений знімок. Опис знімків передавався в партнерську країну, де інша група дітей за описом знімала те, що йому відповідає, в своєму місті.

Таким чином формувалися триптихи з усіх країн, що були презентовані на виставці в кожній країні. В Івано-Франківську виставка відбулась 23 жовтня – 4 листопада 2019р.

Каталог експозиції – подивитися та завантажити.

2 етап. Вчителі та представники методичного відділу спостерігають за процесом етапу 1, формуючи педагогічні нотатки, які надалі використовуються для створення навчального онлайн-курсу (https://moocpixelsontour.eu/) з застосування арт-проектів для покращення інклюзії в навчальних закладах.

Для поширення досвіду роботи з проектом та практики використання методики проведено 2 міжнародних тренінги для вчителів (в Греноблі та Павії) та 2 конференції з обміну досвідом (в Греноблі та Альмаді).

Педагогічні нотатки та записи онлайн-конференцій можна переглянути тут

Детальніше про проект та його результати можна дізнатися на офіційних каналах:

pixelsontour.com

facebook.com/pixelsontourerasmus/

twitter.com/pixelsontour

іnstagram.com/pixelsontourerasmus/

Відгуки учасників проєкту:

"Проект відрізнявся від усіх інших, які я робив протягом усього шкільного часу" - сказав 17-річний студент з Португалії.
"Я б запропонувала друзям і знайомим взяти участь у проекті, адже дуже класно проводити вільний час продуктивно, знайомитися з різними людьми, працювати в команді, спілкуватися з фотографом, фотографувати не просто так, а професійно , знайти нових друзів, бути оточеним людьми, які тобі допомагають і розуміють. Це крутий проект для розвитку підлітків будь-якої країни" - 18 річна учасниця з України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору