Чи можуть навушники нас вбити?

Спойлер – так.


Пошук в інтернет підкаже, що навушники можуть вбити за умови несправного кабелю чи інших технічних проблем. 

Але пішоходам загрожує інша небезпека – дослідження в США станом на 2012 рік ідентифікувало 116 випадків, коли в причинах загибелі пішоходів в ДТП значаться навушники (джерело).

Деякі підсумки дослідження:

  • 68% жертв чоловіки
  • 67% молодше 30 років
  • 55% транспортних засобів – потяги
  • 89% зіткнень відбулись в містах 
  • В 29% перед зіткненням було звукове спостереження

Про те, що проблема є серйозною, свідчать, наприклад, такі факти:

  • Є розробки систем для мобільного телефону, які попереджають про наближення автомобіля – Pedestrian Audio Wearable System (PAWS). Ідея з’явилась в її автора після того, як він помітив, що його нові навушники надійно ізолюють його від звуків ззовні (джерело).
  • В Польщі з червня 2021 року заборонено під час переходу дороги слухати музику в навушниках, говорити по телефону, фотографувати, використовувати навігатор (джерело)
  • В Німеччині, Швейцарії та Австрії, якщо пішохід під час ДТП був в навушниках, учасники аварії можуть звинуватити його в інциденті, а страхова компанія знизить суму відшкодування. При цьому, в 2015 році 1 з 2 пішоходів в Німеччині хоча б інколи переходив дорогу в навушниках – підводить підсумки відома страхова компанія Dekra (джерело).

В Україні користуватися навушниками не заборонено, але, згідно правил дорожнього руху, пішоходам забороняється виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху. А як можна впевнитись в безпеці, слухаючи музику чи дивлячись в телефон – велике питання.

Щоб трек у ваших навушниках не був останнім – знімайте їх на пішохідному переході!


P.S. А ось і реальний випадок з відеореєстратора у Івано-Франківську – як можна бачити, реакція хлопця, який не говорив по телефону, набагато швидша й різкіша, ніж у його друга, що переходить дорогу з телефоном біля вуха.

Публікацію підготовлено в рамках проєкту “Обирай безпеку”, що спрямований на покращення безпеки дорожнього руху та впроваджується громадсько-консультативною групою (у складі представників УПП в Івано-Франківській області, ГУНП в Івано-Франківській області, ГО “Д.О.М.48.24”, ініціативи Міжкультурна лабораторія, ГО “Меркурій”) за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору