Жіноче лідерство: на шляху до відновлення України
Діяльність:
Охоплюємо 8 громад:
- для основної діяльності ми обрали три громади, які прийняли найбільшу кількість ВПО в Івано-Франківській області – Івано-Франківську, Коломийську, Калуську ОТГ;
- у п’яти менших громадах – Косові, Бурштині, Ланчині, Брошнів-Осаді, Тисмениці, – працюємо за стислою програмою, приділяючи більше уваги саме встановленню контактів, знайомствам з активістками та пошуку моделей співпраці.
Що таке 1325 і чому це важливо?
Йдеться про Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, одностайно прийняту 31 жовтня 2000 року.
Цією резолюцією Рада Безпеки ООН вперше відзначила інший а, іноді, й унікальний вплив збройного конфлікту на жінок. У ній наголошується на важливості рівного та повного залучення жінок як активних учасників процесу забезпечення миру та безпеки.
85 країн прийняли Національні плани дій на виконання резолюції. Україна стала першою державою, яка прийняла Національний план дій до резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» у період збройного конфлікту. Це відбулося у 2016 році, у 2022 році відбувся його перегляд.
Основи:
Важливе рівне та повне залучення жінок до процесів забезпечення миру та безпеки:
- участь у прийнятті рішень
- протидія і запобігання насильству
- захист
- відновлення.
Активності та події:
Надання психологічної допомоги в непрямий спосіб через роботу над виставою документального театру на тему “Роль жінок у війні”. Учасницями проєкту стали жінки різного віку з числа ВПО та місцевих мешканок, які постраждали внаслідок військових дій. Ми залучили драматургиню і режисера, які провели установче навчання з сучасного театру, майстерні із сценічного мовлення та руху, таких аспектів як ритм-звук, позбування напруги перед виступом, робота зі сценічним світлом, супроводжують процес від написання текстів та постановки і прем’єри самої вистави. Вистава документального театру створюється з дослівних уривків інтерв’ю, які збираються учасницями проєкту, за бажанням вони грають у самій виставі. На листопад 2022 року вже анонсовано прем’єри в Івано-Франківську, Калуші та Коломиї.
Довідково. Документальний театр допомагає дослідити наявні проблеми з точки зору учасників/-ць, залучити під час вистави громадян до дискусії про причини, наслідки та шляхи подолання цієї проблеми. Також він має потужний психотерапевтичний ефект на учасників та глядачів.
Найчастіше вистава проводиться не на сцені, а в безпосередній близькості до глядача, що створює тісну взаємодію аудиторії й акторів. Обов’язковим елементом є дискусія-рефлексія з глядачами на тему вистави після її презентації.
Сподіваємося залучити також місцевих режисерів і драматургів для навчання в створенні документального театру, адже в подальшому вони потенційно зможуть створити осередок цього жанру в місті – зараз цей вид театру лише набуває популярності в Івано-Франківську.
Ярмарки вакансій та Skill Shаring-фестиваль.
Заходи такого формату у в Івано-Франківській, Калуській та Коломийській громадах організовуємо, щоб познайомити ВПО, роботодавців та місцевих спеціалістів з працевлаштування, провести практичні тренінги з написання резюме та проходження співбесіди, продемонструвати навички ВПО.
Сприяння включенню в регіональні плани дій 1325 заходів, що відповідають потребам жінок-ВПО шляхом зустрічей в органах місцевого самоврядування та серед ОГС та обговорення спільних дій.
Ми вже почали проводити зустрічі у всіх вісьмох громадах з місцевими адміністраціями з обговорення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» та оновленого Національного плану дій на виконання Резолюції, намагаючись залучити усіх стейкхолдерів, оцінити реальні потреби і виклики у цьому аспекті. Це допоможе встановленню контактів з установами з нашої сторони, та покращенню їхнього розуміння пріоритетності питань, узгодженню нашої участі в робочих групах з розробки регіональних планів на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» та оновленого Національного плану дій на виконання Резолюції та підвищить ефективність наших подальших адвокаційних дій.
! Включення ґендерної перспективи в регіональні плани з відбудови України та плани дій 1325 Для цього ми розробляємо одноденні сесії для громад Калуської, Коломийської та Івано-Франківської ОТГ з розробки ґендерно-чутливих програм.
! Зустрічі з жінками присвячені протидії ґендерно-зумовленому та домашньому насильству (ҐЗН/ДН), лідерству, посиленню економічної спроможності.
Заходи відбуваються у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансуються завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і ГО «Д.О.М.48.24». Виражені думки не обов‘язково відображають позицію Уряду Великої Британії.
Відгуки учасників проєкту: