Безпечні простори для жінок і дівчат в Україні

Сприяння створенню безпечних просторів в Івано-Франківській області, щоб захистити та розширити можливості для жінок і дівчат, які постраждали від війни, а також надати підтримку переміщеним жінкам у розвитку потенціалу, аби вони могли брати участь у процесі прийняття рішень і відстоювати свої потреби.

Партнери проєкту:

Партнер проєкту

Діяльність:

Влітку ми здійснили опитування з метою оцінки потреб, а вже від початку вересня 2022 року на базі двох громадських організацій Прикарпаття активно діє пілотна версія ініціативи «Безпечний простір для жінок і дівчат в Україні».

“На базі нашої організації в Івано-Франківську ми посилюємо творення простору для розвитку і натхнення, підтримки жінок і дівчат. Завдяки цьому новому проєкту можемо проводити більше заходів саме для них у теперішніх умовах. За перші місяці ми вивчили попит і відгуки учасниць, аби організовувати оптимальний графік подій, а також догляд і дозвілля для дітей у просторі у години, коли мами, бабусі або сестри чи хрещені відвідують цікаві для них заходи. Усією командою максимально турбуємося про безпеку, тому на графік, на жаль, впливає почастішання загроз і повітряних тривог. Ми також раді підтримати у розвитку роботи безпечного простору наших партнерів у Калуші”, – прокоментувала Наталія Вишневецька, керівниця ГО “Д.О.М.48.24”, громадська діячка.

У просторі «ВДОМА» щотижня проводимо від двох до чотирьох подій у різних форматах:

  • зустрічі для підтримки і спілкування, лекції з питань безпеки і протидії насильству, участі жінок у процесах прийняття рішень у гуманітарному контексті;
  • консультування з юристами з актуальних тем;
  • навчальні  та просвітницькі заходи: для розвитку soft skills з планування, початку власної справи, для напрацювання навичок надання домедичної допомоги, лекції для мам щодо статевого виховання дітей, навчання технікам самозахисту;
  • творчі та арт-терапевтичні майстер-класи – акварельний живопис, нейрографіка, створення мандал;
  • індивідуальні психологічні консультації;
  • заняття з тілесних практик – стретчинг, основи тайського масажу, пілатес, йога тощо.

Нам приємно бачити, що є постійні відвідувачки заходів, які приходять за атмосферою, спілкуванням, знайомствами, навчанням, можливістю перемкнутися на нові види діяльності.

Далі у планах – додати бізнес-тренінги. Розклад подій на початку кожного тижня публікується разом з формою реєстрації на сторінці 

Про безпеку на заходах та у просторі: у нас є укриття, тому у разі повітряної тривоги можна переміститися туди, є оголошення про інші найближчі укриття або бомбосховища у сусідніх будівлях. Ми просимо усіх заповнювати форму згоди на фото та відеозйомку, ті, хто приходять з дітьми – заповнюють дві форми.

 

У Калуші концепція безпечного простору для жінок і дівчат реалізується на базі БО «БФ «Крила підтримки», щоб доступ до можливостей для спілкування, творчості, навчання і підтримки також мали як місцеві мешканки, так і жительки міста і навколишніх населених пунктів, які знайшли там новий дім, рятуючись від війни. Детальніше про формат і заходи на сторінці організації.

З метою додаткової підтримки кожна жінка, яка відвідує заходи у межах проєкту у просторах в Івано-Франківську та Калуші, одноразово отримує сертифікат на суму 300 (триста) гривень на придбання гігієнічних і косметичних засобів на власний вибір в магазинах однієї з великих мереж торгівлі товарами для краси та здоров’я. Це наша спроба хоча б на якийсь час звільнити від необхідності стояти у чергах «за гігієною, бо раптом дадуть корисне», а дати жінкам трохи простору для шопінгу, придбати саме ті засоби, до яких вони звикли, які до душі.

Ініціатива реалізується ГО “Д.О.М.48.24” разом зі структурою ООН Жінки Україна в рамках проєкту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерно рівноправного суспільства в Україні», що впроваджується ООН Жінки в Україні за фінансової підтримки уряду Норвегії.

Відгуки учасників проєкту:

«Я ніколи не любила малювати, але сьогодні мені дуже сподобалося, забулася про проблеми і просто розслабилася»
«Коли немає постійної роботи, а хочеться включатися у життя, привести себе до ладу - зробити макіяж, мати заняття, цікаві бесіди, брати участь у заходах, знаходити людей. Мені дуже цікаво».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору