«Будь сильною, протидій насильству!»
Заходи, що відбулися в рамках проєкту:
1. Курси самозахисту.
85 жінок за 2 місяці мали можливість пройти навчання прийомам фізичного самозахисту. Проте, найголовнішою порадою від тренера є намагатися не потрапляти в ситуації, в яких ці прийоми можуть знадобитися: уникати темних місць, не боротися за цінні речі, якщо грабіжники хочуть їх забрати (здоров’я цінніше за речі), придбати зброю (газовий балончик) та навчитись швидко бігати 🙂
2. Психологічні курси
41 особа пройшла психологічні курси з протидії насильству. Кризові ситуації, поведінка в конфлікті, приборкання емоцій та портрет потенційного насильника, а потім робота в практичних терапевтичних групах – таку програму пропонували ми нашим учасникам і учасницям.
3. Тренінг з гендерних ролей та гендерної рівності в Україні
18 осіб відвідало 2 тренінги. Короткі тези тренингу:
- 60% жінок не ідентифікують фізичне насилля над собою (не вважають насиллям, коли їх штовхають, дають ляпаса та т.і.), відповідно, такі випадки не реєструються і не афішуються (статистика)
- Питати дозволу – це може бути також проявом насилля. Якщо це не взаємна практика в родині – обговорювати покупки чи планувати витрачання грошей, то дозвіл, який видається одною зі сторін, може трактуватися як обмеження дій, тобто насилля.
- Насильство часто виникає, коли є залежність (від місця проживання, дохід в іншої людини, допомоги та т.і.).
- Часто насилля є взаємним – одна сторона зазнає тиску і, як захист, починає теж продукувати насильницькі дії (наприклад, дружина. якій чоловік забороняє щось купити починає “шантажувати” чоловіка невиконанням “подружніх обов’язків”, глузувати з нього порівнюючи з іншими та т.і.)
- “Жертва” найчастіше буде намагатися добрати ресурси: за нестачі часових чи матеріальних будуть використовуватися комунікаційні чи емоційні. Так, в суспільстві жінка, що має історично недостатньо матеріальних ресурсів, виробила інші, якими часто користується маніпулятивно: краса, капризи, ніжність.
4. Вистава документального театру “Склянка морквяного соку”
Вистава створювалась 10 днів під керівництвом режисерки Рози Саркісян та драматургині Ірини Гарець та є результатом дослідження теми насильства в житті мешканців Івано-Франківська.
Персонажі – 7 жінок, не професійні акторки. Всі історії, які показані через документальний театр – це свідчення людей.
За 2 тижні вистава була показана 2 рази в Івано-Франківську і 1 раз в Одесі, її побачили більше, ніж 100 глядачів.
Відгуки учасників проєкту: