(Українська) Подкаст «СИЛЬНА» | 1 cезон

(Українська) Ми розповідаємо історії жінок, що постраждали від насильства та як вони змогли вийти з токсичних стосунків. Говоримо про різні форми насильства, де шукати підтримку і допомогу та формуємо культуру нульової толерантності до цього явища. Цей подкаст підготований громадською організацією «Д.О.М. 48.24». Його створення стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund

Sorry, this entry is only available in Українська.

Feedback from project participants:

(Українська) Коли він мене спочатку виводив з себе, я страшенно переживала і себе винила, а потім він приїхав і я якось дала йому відпір. Кажу: «Ну для чого ти це робиш, ну ти ж все руйнуєш». І він, пам’ятаю, вибив в мене телефон з рук, кинув в стіну. Маленька Маргариточка сиділа на підлозі, гралася, вона дуже сильно налякалася і почала плакати. Я почала плакати. Він швирнув в мене сковорідкою (тоже на стіні вона відбилася). Я позвонила до його батьків, а вони мені кажуть: «А ти його не провокуй, ти сама винна». І тоді я зрозуміла, що в принципі мені треба звідси тікати. Я закрилася в собі.
(Українська) Жінка зазнавала тривалого емоційного насильства, побоїв та штурханини від колишнього чоловіка. Він переслідував жінку на роботі — вимикав електроенергію, забивав каналізацію, влаштовував скандали й відлякував клієнтів Іванни. А перед розлученням намагався зареєструвати їхнє спільне майно як товариство з обмеженою відповідальністю, щоб жінці менше дісталося. Часто вона відчувала безсилля та юридичну незахищеність: «Наше законодавство написане чоловіками для чоловіків. Після розлучення жінка може залишитись із чимось, якщо чоловік цього хоче». Поліція не могла захистити її від емоційного й фізичного насильства. Іванні заледве вдалося знайти адвоката для судової тяганини, й ось уже протягом багатьох років жінка намагається добитися свого.
(Українська) «Я не бачилась із дитиною два місяці. Він не дозволяв. Якщо дозволяв, це було на 5–10 хвилин», — пригадує жінка розлуку з донькою. Розгублена після інциденту, звернулася по допомогу до сестри і потрапила у кризову кімнату громадської організації «Д.О.М.48.24», де їй надали психологічну та юридичну допомогу. Героїня подкасту неодноразово скаржилась до поліції, на що там розводили руками, бо обоє батьки мають право бути з дитиною.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нагору