PIXELS ON TOUR (Пікселі на гастролях)

         

Erasmus+ project 2018-2020

ФОТОЗЙОМКА - ВІДКРИТТЯ МІСТ - СПІЛЬНА РОБОТА - ІНКЛЮЗІЯ


Ініціатор проекту - Academie de Grenoble (Гренобль, Франція). Також в проекті беруть участь Agrupamento de Escolas Emídio Navarro та Eagle Intuition -Centro de Formação (Альмада, Португалія), Polskie Stowarzyszenie - Europa Jezykow i Kultur (Пщина, Польща), Сentro Еducazione ai Мedia (Павія, Італія) та ГО “Д.О.М.48.24” (Івано-Франківськ, Україна).

Проект, який розрахований на два навчальних роки, 2018-2019 та 2019-2020, має за мету інклюзію дітей та неповнолітніх від 7 до 18 років (місцеві мешканці, діти мігрантів, інші), за допомогою фотомистецтва та дослідження впливу на інклюзію арт-проектів в загальному.

Місто Івано-Франківськ представлено чотирма навчальними закладами середньої та вищої освіти: Українська гімназія №1, Вище художнє професійне училище, Загальна школа №3, Університет Короля Данила, та простором домашньої освіти “Невгамовні”.

Проект складається з двох етапів:

  1. З групами дітей (8-11, 12-15, 16-18 років, по 20-30 дітей в кожній групі, до складу входять як місцеві мешканці, так і ті, що переїхали нещодавно, в т.ч. ВПО, мешканці сіл та інших міст і країн) вчителя організовують рефлексію щодо того, що найбільш подобаєтьсявражає дітей в місті. Після цього діти знімають те, про що вони говорили. Надалі з групами працює професійний фотограф, навчаючи їх азам фотомистецтва. Використовуючи отримані знання, діти роблять другий, вдосконалений знімок. Опис знімків передається в партнерську країну, де інша група дітей за описом знімає те, що йому відповідає, в своєму місті. Таким чином формуються триптихи з усіх країн, що будуть презентовані на виставці в кожній країні. Перша виставка проходить в Івано-Франківську 23 жовтня - 4 листопада 2019р. Каталог виставки: pixelsontour.cat.out.web.pdf

  2. Вчителі та представники методичного відділу спостерігають за процесом етапу 1, формуючи педагогічні нотатки, які надалі використовуються для створення навчального курсу (онлайн) з застосування арт-проектів для покращення інклюзії в навчальних закладах. 

Для поширення досвіду роботи з проектом та практики використання методики передбачено 2 міжнародних тренінги для вчителів (в Греноблі та Павії) та 2 конференції з обміну досвідом (в Греноблі та Альмаді). 

Детальніше про проект та його результати можна дізнатися на офіційних каналах:

pixelsontour.com

facebook.com/pixelsontourerasmus/

twitter.com/pixelsontour

іnstagram.com/pixelsontourerasmus/