БУДЬ СИЛЬНОЮ, ПРОТИДІЙ НАСИЛЬСТВУ!

Проект мав на меті підняти рівень обізнаності населення  щодо проявів насильства та навчити протидіяти і захищатися від нього як фізично, так і психологічно.  Реалізований спільно з Патрульною поліцією Івано-Франківської області за фінансування IREX.


В рамках проекту відбулись наступні заходи:

Курси самозахисту

85 жінок за 2 місяці мали можливість пройти навчання прийомам фізичного самозахисту. Проте, найголовнішою порадою від тренера є намагатися не потрапляти в ситуації, в яких ці прийоми можуть знадобитися: уникати темних місць, не боротися за цінні речі, якщо грабіжники хочуть їх забрати (здоров'я цінніше за речі), придбати зброю (газовий балончик) та навчитись швидко бігати:)

 

Психологічні курси

41 особа пройшла психологічні курси з протидії насильству. Кризові ситуації, поведінка в конфлікті, приборкання емоцій та портрет потенційного насильника, а потім робота в практичних терапевтичних групах - таку програму пропонували ми нашим учасникам і учасницям.

 

Тренінг з гендерних ролей і гендерної рівності в Україні

18 осіб відвідало 2 тренінги. Ось короткі тези з тренінгу:

🤔 60% жінок не ідентифікують фізичне насилля над собою (не вважають насиллям, коли їх штовхають, дають ляпаса та т.і.), відповідно, такі випадки не реєструються і не афішуються (статистика)

🤔 Питати дозволу - це може бути також проявом насилля. Якщо це не взаємна практика в родині - обговорювати покупки чи планувати витрачання грошей, то дозвіл, який вимагається одною зі сторін, може трактуватися як обмеження дій, тобто насилля.

🤔 Насильство часто виникає, коли є залежність (від місця проживання, доходів іншої людини, допомоги та т.і.).

🤔 Часто насилля є взаємним - одна сторона зазнає тиску і, як захист, починає теж продукувати насильницькі дії (наприклад, дружина, якій чоловік забороняє щось купити, починає "шантажувати" чоловіка невиконанням "подружніх обов'язків", глузувати з нього, порівнюючи з іншими та т.і.)

🤔 "Жертва" найчастіше буде намагатися добрати ресурси: за нестачі часових чи матеріальних будуть використовуватися комунікаційні чи емоційні. Так, в суспільстві жінка, що має історично недостатьо матеріальних ресурсів, виробила інші, якими часто користується маніпулятивно: краса, капризи, ніжність.

Вистава документального театру "Склянка морквяного соку"

Вистава створювалась 10 днів під керівництвом режисерки Рози Саркісян та драматургині Ірини Гарець та є результатом дослідження теми насильства в житті мешканців Івано-Франківська. Персонажі - 7 жінок, не професійні акторки. Всі історії в документальному театрі - це свідчення людей. За 2 тижні вистава була показана 2 рази в Івано-Франківську і 1 раз в Одесі, її побачили більше 100 глядачів.

Ось деякі відгуки: 

"Дякую всім учасникам і організаторам! Непроста і "незручна", але така актуальна для сучасності тема. Дуже відгукнулося про бездіяльність, байдужість вбиває не гірше кулі..." 

"Особлива для мене вистава, як оголений нерв, вона болить, але й лікує. Це був дуже важкий тиждень і морально і фізично, але все склалось, як в пазлі, те що вийшло вибухом зрівняло все з землею, щоб на ній народилось щось нове. Всі прийшли зіграти в театр, а зіграли в життя. Дякую за знайомство, радість і біль, що поділились і дали змогу поділитись мені. Дякую за довіру вам, дівчата. Разом ми - сильні. "

 

Відеозапис вистави: